script language="JavaScript">

1% podatku dla Jacka Barzyckiego

1 procent podatku
„Blisko nam do siebie” „To co między nami się stało nie jest materialne” „Nie prawda, że nie możesz nic zrobić…”

Jacek Barzycki - muzyk rockowy, kompozytor, autor tekstów, wokalista, gitarzysta i lider zespołu Gdzie Cikwiaty od 9 lat choruje na Stwardnienie Rozsiane SM. Możesz pomóc mu w leczeniu i rehabilitacji przekazując 1% na konto PTSR. Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego to ogólnopolska organizacja zrzeszająca osoby chore na SM, ich rodziny i przyjaciół. Możesz za jej pośrednictwem przeznaczyć 1% podatku na leczenie i rehabilitację Jacka.

Aby przekazać pomoc, należy podać następujące informacje w formularzu PIT:

Nazwa OPP: Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego (PTSR)
Numer KRS: 0000083356
Wnioskowana kwota: 1% podatku
Informacje uzupełniające: Mam szansę: Jacek Barzycki

Więcej informacji nt. Programu Leczenia i Rehabilitacji „Mam szansę" dla osób chorych na SM znajdziesz na stronie PTSR: www.ptsr.org.pl

Przekazując 1 proc. podatku nie dokonujemy przelewu pieniędzy osobiście! W tym celu korzystamy z pomocy Urzędu Skarbowego, wskazując obdarowanego w PIT.
Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest ew. anonimowość darczyńcy.

Wszystkim, którzy przekażą swój 1% dla Jacka najserdeczniej dziękujemy!

 


 

20 lat zespołu Gdzie CiKwiaty


Gdzie CiKwiaty koncert

płyta cd CD Gdzie Cikwiaty 20. The best of - KUP TERAZObejrzyjcie nowy teledysk do "Ciał Astralnych na 20-lecie GDZIE CIKWIATÓW::::::::::::: INFO :::::::::::::

Zespół Gdzie Cikwiaty powstał wiosną 1991 roku w Koszalinie, z inicjatywy wokalisty, gitarzysty, kompozytora i autora tekstów Jacka Barzyckiego. Koncertował początkowo w małych lokalnych klubach, jednak szybko zaczął pojawiać się na ogólnopolskich festiwalach takich jak FMR Jarocin`91 i `93, Marlboro Rock In`93, Antena Polska Le Printemps de Bourges, Odjazdy`95, Sopot Rock Festival. Wystąpił również kilkakrotnie w Niemczech podczas festiwali: Waldheim Open Air`92,`93 i `94 i Rock Stade w Neubrandenburgu.
Prawdziwym przełomem w działalności Gdzie Cikwiatów było zwycięstwo w konkursie Marlboro Rock In`94 i pokonanie w czterostopniowych eliminacjach blisko 700 zespołów z całej Polski. A także związana z nim nagroda - kontrakt płytowy ufundowany przez wytwórnię PolyGram Polska oraz trasa koncertowa u boku Proletaryatu. Utwory z debiutanckiej płyty, która ukazała się w 1995 r. takie, jak "Ciała Astralne", "Lewituję", "Błazen - wyciskacz łez", "Pragnę właśnie jej", zagościły na antenie radiowej a zespół rozpoczął intensywną działalność koncertową zdobywając sympatię fanów w całej Polsce i opinię bardzo dobrego zespołu koncertowego. W ciągu 10 lat działalności zespół zagrał blisko 300 koncertów, na jednej scenie m in. z: The Mission, Paradise Lost,Vader, Kult, Hey, Illusion, Golden Life, Myslovitz, Varius Manx, Edytą Bartosiewicz, Kasią Kowalską, Big Day, Sweet Noise, Variete, Moonlight.

 

W maju 1998 roku w studiu RED Piotra Łukaszewskiego zespół zrealizował swój drugi album pn., "Blisko", którego producentem muzycznym był Tomasz Bonarowski. Płyta ukazała się nakładem wytwórni Koch International Poland na poczatku 1999 r. a poprzedzał go singiel i teledysk pt:"Blisko nam do siebie". Piosenka gościła na wielu listach przebojów - najdłużej, bo 40 tygodni w polskim radiu 3ZZZ w Melbourne w Australii, gdzie w kwietniu i maju`99 była na I miejscu. W lipcu 1999 roku zespół Gdzie Cikwiaty wystąpił na Festiwalu Arezzo Wave we Włoszech grając w jednym koncercie przed legendarnymi zespołami Deus z Belgii i The Residents z USA.
Z okazji 10-tych urodzin Gdzie Cikwiaty wydały w limitowanej jubileuszowej edycji płytę CD pt.: "10th" z niepublikowanymi utworami oraz nieznanymi wersjami piosenek "Blisko nam do siebie" i "Kulmen". Producentem płyty jest Jacek Barzycki.
Prasa pisała:
  • "Czad i melodia. Tak najkrócej można określić muzykę, jaką tworzy koszaliński kwartet Gdzie Cikwiaty (...)" POPCORN
  • "(...)Biegłość wykonawcza, szczególnie wokalisty Jacka Barzyckiego dobrze wróży Gdzie Cikwiatom (...)" TYLKO ROCK
  • "(...) Na tej płycie "smakuje" wszystko. I teksty, i wokal, i oczywiście muzyka (...)"
    EXPRESS POZNAŃSKI
  • "Gdzie Cikwiaty są zespołem posiadającym dar tworzenia ciekawych i niekonwencjonalnych melodii. (...)" SUPER EXPRESS
  • "(...)Album "Blisko" to jedno z naszych najbardziej wartościowych wydawnictw ostatnich lat, na którym znajduje się nowa muzyka sięgająca do korzeni kwiatów wyrosłych gdzieś w latach 60." KURIER LUBELSKI
  • "Blisko" to udana, ciekawa płyta. Taka, której słucha się z dużą przyjemnością. Muzycy Gdzie Cikwiatów doskonale znają swoje rzemiosło. Mając wielką łatwość w tworzeniu atrakcyjnych, nowocześnie brzmiących piosenek, jednocześnie nie zapominają o swym jak najbardziej rockowym rodowodzie" PAP

Gdzie Cikwiaty to:

Jacek Barzycki – śpiew, gitara
Urszula Karandyszewska – bas
Dominik Chłopecki – gitara, głosy
Michał Juraszewski – perkusja

W zespole grali:

Tomasz "Tośka" Szeląg - perkusja (1992-1998)

Przemysław Szpak - bas (1991-1992)
Paweł Pałaszewski - gitara, śpiew (1991-1995)
Marcin Łunkiewicz - perkusja (1991-1992 i 2000-2002)
Krzysztof Kropisz - bas (1991-2010)
Jarosław Wieniawski - gitara, śpiew (1995-1996)
Leszek Weiss (1996-2005)
Bartosz Grudziński - perkusja (1998-2000)
Kuba Grabski - bas (1999-2000)
Marek Kaleta - perkusja (2003)


 

13 stycznia 2005 zmarł nasz kolega i znakomity perkusista
Tomek "Tośka" Szeląg. Miał ogromny wpływ na twórczość
Gdzie Cikwiatów i na zawsze pozostanie jednym z nas,
choć już niestety nigdy z nami nie zagra.